змiнити мову: Usa ENG

Ua+USA

ПРО ПРОГРАМУ

Головна про програму
Розмір шрифту:

Про програму

Центри "Вікно в Америку" - проект Посольства США в Україні

 

       підтримує низку інформаційних центрів у різних регіонах України. До цієї мережі входять , а також 29 центрів "Вікно в Америку" в різних областях України, включно із п’ятьма центрами "Вікно в Америку для майбутніх лідерів". Центри "Вікно в Америку" створені на основі партнерства між американським урядом та українськими бібліотеками. 

     

     Центри "Вікно в Америку" відкриті з метою надання актуальної інформації про США та поповнення фондів бібліотек англомовними виданнями. Їхня місія полягає в сприянні взаєморозумінню між народом США та України. В центрах надають інформацію про США: історію, уряд, суспільство та цінності; пропонують доступ до ресурсів Інтернету. Вони також інформують про американські програми допомоги та обміну, сприяють вивченню англійської мови.

 

     Посольство Сполучених Штатів виділило кошти на відкриття центрів "Вікно в Америку" в бібліотеках України, а бібліотеки надають приміщення та бібліотекарів із знанням англійської мови. Уряд Сполучених Штатів виділив кошти для придбання колекції книжок і відеоколекції документальних і класичних американських художніх фільмів, забезпечує доступ до онлайнових баз даних. Крім того, бібліотеки отримали фінансування на меблі та обладнання, зокрема комп'ютери з підключенням до Інтернету, принтер, копіювальний апарат, телевізор,  DVD-програвач, iPad-и та електронні рідери. 

 

     Посольство забезпечує навчання працівників центрів "Вікно в Америку", щорічно організуючи семінари на місцях або в Києві. Деякі директори центрів "Вікно в Америку" відвідали Сполучені Штати за програмою Державного Департаменту "Міжнародні відвідувачі" або "Відкритий світ", що координується Бібліотекою Конгресу США. Під час цих візитів вони мали змогу ознайомитися з організацією роботи бібліотек у Сполучених Штатах, дізнатися про останні тенденції використання нових технологій у бібліотечній справі. Участь у цих програмах дала їм змогу отримати безпосередній досвід життя в Америці й допомогла ефективніше організувати роботу інформаційних центрів.

 

Діяльність

   

     У кожному центрі "Вікно в Америку" проводяться різноманітні заходи, мета яких - спілкування між українцями та американцями. Регулярні виступи американських фахівців, працівників Посольства, науковців програми Фулбрайт, добровольців Корпусу Миру та інших американських громадян сприяють покращанню взаєморозуміння між американським та українським народами. Через "Вікно в Америку" розповсюджуються матеріали про США, зокрема публікації Бюро міжнародних інформаційних програм Державного Департаменту США. Тут також зустрічаються випускники програм, що фінансуються американським урядом, проводяться семінари, фотовиставки, лекції, перегляди американських фільмів та інші культурні заходи, що сприяють кращому розумінню США.

 

     Центри вже продемонстрували свої можливості для задоволення потреб широкої української аудиторії. Вони стали осередками американської культури в Україні. Центри "Вікно в Америку" організовують багато заходів - лекцій, семінарів, вікторин, які надають можливість українцям більше дізнатися про Сполучені Штати та вдосконалити знання англійської мови.